MEDYUM MEHMET HOCA

çarşamba, 2024-02-21, 3:57 PM

Welcome Guest | RSS | Main | KADERE ETKİ YAPILABİLİR Mİ | Registration | Login

KADERE ETKİ EDEN FAKTÖRLER  
İnsanoğlunun kaderi başlıca yedi ana faktörden etkilenir. Bu faktörler kişinin kaderini oluşturan ana etkenlerdir. Kaderi bir pastaya benzetmek gerekirse bu etkenleri de un, yağ, yumurta, şeker gibi pastayı oluşturan malzemelere benzetmek uygun olacaktır. Pastayı oluşturan malzemelerden birinin eksik, olması pastanın lezzetini nasıl etkilerse aşağıdaki etkenlerden birinin eksik olması da düşünülmemesi gereken bir alternatiftir. Bu faktörleri şöyle sıralamak mümkündür.
 
 1.) Astrolojik etkilenme......

 
 Kişi doğduğu an gökyüzündeki objelerin konumundan etkilenmektedir. Hatta bu etkilenme dönemleri de kapsamaktadır. Örneğin 1820 yılında doğan bir insanla bundan 150 yıl sonra yani 1970 yılında doğan bir insanın kaderi elbette yaşadığı çağa bağlı olarak daha değişik olacaktır. Kısaca zaman ve buna bağlı olarak göksel etkiler kişinin kaderini oluşturan en önemli etkenlerden sayılmaktadır.

 2.) Aileden etkilenme.....
 
 Ailesi kişinin yaşamını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Örneğin bir telefon rehberine baktığımızda bir kaç sayfayı kaplayacak miktarda Koç soyadıyla karşılaşmak mümkündür. Bu soyadını taşıyan kişilerden bir çoğunun ismi de Mustafa olabilir. Ama hepsinin kendisine göre bir çizgisi olacaktır. Vehbi Koç'un torunu Mustafa Koç'la İzmir Gültepede oturan emekli memur Ahmet Koç'un torunu Mustafa Koç'un kaderinin aynı olması kesinlikle mümkün değildir. Bu kişilerin yalnız isimleri değil doğumları da aynı saat ve dakikada olsa dahi kaderleri birbirinin aynı olmayacaktır.

 3.) Doğum yeri........
 
 Hindistan'da doğan bir insanla, İsveç'te doğan bir insanın, Sivas'ta doğan bir insanla İzmir'de doğan bir insanın hatta kentin varoşlarında doğan bir insanla zengin semtlerinden birinde doğan bir insanın kaderi aynı olmayacaktır.

 4.) Evlendiği eşi.......

 
 İnsanın kaderini etkileyen unsurlardan bir diğeri de evliliktir. Kaderi daha baskın olan eş diğerinin kaderini olumlu veya olumsuz olarak etkilemektedir. En basit bir örnek vermek gerekirse zengin bir erkekle evlenen bir genç kızın kaderi kesinlikle değişecektir. Bazen gençlerin nişanlılık döneminde erkeğin iş değiştirdiği, işinin olumlu veya olumsuz etkilendiği görülmektedir. Bu durum kadının kaderinin daha baskın olduğunu göstermektedir.

 5.) Çocuklarımız.....
 
 Çocuklarımız kaderimizin bir parçasını oluşturmaktadır. Annenin hamile kalmasından sonra ailenin yaşantısında maddi ve manevi değişimler görülmektedir. Ayrıca çocuk buluğ çağına girdiği dönem ailenin yaşamında önemli değişimler yaşanmaktadır. En basit örnekle anne ve babalar çocuklarının mutluluğuyla sevinip onların dertleriyle üzülmekte, dolayısıyla çocuklar anne ve babalarının kaderini etkilemektedirler. 

 6.) İsimden etkilenme...
 
 Tanıtım yazımızın ileri bölümünde bu madde ile ilgili daha detaylı bilgi verileceği için burada sadece bu etkinin var olduğunu söylemek yeterli olacaktır. Kısaca vurgulamak gerekirse yeryüzünde eski ve yeni bir çok kültürde insanın ismi ile kaderi arasında bir ilişkinin varlığı kabul edilmekte ve bu inanç Ortadoğu halklarında daha yaygın olarak görülmektedir.

 7.) Genetik şifreler.....
 
 İnsanın hücre çekirdeğindeki genetik şifreler insanın karakterini ve buna bağlı olarak kaderini etkilemektedir. Geçmiş yıllarda A.B. Devletlerinde bir hapishanede yapılan araştırma sonucunda mahkumların işledikleri suç sınıflarına göre genetik şifrelerinde benzerlikler olduğu saptanmıştır. Örneğin hırsızların şifreleri birbirine daha fazla uyum gösterirken katillerin genetik dizilimleri daha değişik ve diğer suç gruplarının da bu dizilimler kendi içlerinde uyumlu diğer gruplardan daha farklı olduğu tespit edilmiştir. Bunlardan başka reenkarnasyonu savunan kişiler insanın kaderini etkileyen bir diğer faktörün kişinin bir önceki yaşamı olduğunu savunmaktadırlar. İlk çağda Trakya'da yaşayan kavimlerin dini olan Orfeizm'e göre insanın yaşamı, bir önceki yaşamındaki davranışlarına göre şekilleniyordu. Kişi bir önceki yaşamında dağdan odun getirmek için kullandığı eşeğine iyi muamele etmezse, bir sonraki yaşamında eşeği ile yerleri değişerek kendisi eşek, eşeği ise onun sahibi olarak dünyaya geliyordu. Ayrıca kesin kurallarla ayrılmış olan Hint sosyal sistemindeki sınıflar (Kastlar) yaşarken hiç bir şekilde kişinin bir üst sınıfa geçmesine müsaade etmiyordu. Bu geçiş olumlu ve olumsuz yönde ancak daha sonraki yaşamda gerçekleşmekteydi. Yani kişi ne kadar zengin olursa olsun, yaşarken işçi veya köylü kastından kentli veya tüccar kastına geçemez, onlarla evlenemezdi. Ancak bu yaşamında iyi bir davranış sergileyerek olumlu yaşarsa yeniden dünyaya geldiğinde bir üst sınıfta veya olumsuz yaşarsa daha sonra daha alt sınıflarda dünyaya geleceğine inanılırdı.

GÜNLÜK BURÇ

Günlük Burç

SİTEMİZİ PAYLAŞIN

AJANDA

«  şubat 2024  »
pazarpztsalçarpreşcumaçmrt
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829

GİRİŞ ARŞİVİ

OYLAMA

BÜYÜYE İNANIR MISINIZ?
Total of answers: 235

İSTATİSTİK


toplam kişi: 1
ziyaretçiler: 1
üyeler: 0