MEDYUM MEHMET HOCA

çarşamba, 2024-02-21, 3:43 PM

Welcome Guest | RSS | Main | MEDYUM KİMDİR | Registration | Login

 

Medyum - Medyumlar                                               

Kökeni Fransızca olan Medium kelimesi güzel türkçemizde Medyum olarak telaffus edilir. Medyum terimi spirit sözlüklerde “dünyadaki bedenini terk etmiş ruhlarla irtibat kurarak onlardan aldıkları tesirleri çeşitli tezahürler halinde dünyaya yansıtan, psişik bakımdan duyarlı (hassas) kimselere (zihinsel medyumlar) veya herhangi bir ruhsal irtibat sözkonusu olmaksızın paranormal fenomenler ortaya koyabilen özel yeteneklere sahip kimselere (fiziksel medyumlar) verilen ad” olarak tanımlanır.

Metafiziksel düşünce yapısı içinde spiritualizm, tinselcilik, metafizik düşünce, ruhlara inanma, ruhanilik, ispritizma medyum için ilgi alanı dahilindedir.

Medyum; Görünüşte tabiat üstü birtakım yollardan gerçek bilgi algılayabilen daha dar anlamda ise ruhlardan haber alabildiği kabul edilen kişidir. Eski çağlardan beri cinler ve ruhani varlıklar medyumların aracılığı ile duygu ve düşüncelerini açığa vurur. Ortadoğuda Hindistan ve Tibet de ruh çağırma seanslarıyla ilgilenen birçok medyum vardır. Batı Avrupa da medyum içinden gelen bir sesi dinlemek ve bilimsel araçlarla duyulmasına imkan olmayan bilgi unsurlarını alabilmek için dikkatini bir konuda yoğunlaştıran bir kimsedir. Kısaca görünüşteki bir süreç ( Trans haline geçme, yoğunlaşma ) ancak bir vasıtadır.

Dediğimiz gibi burda önemli olan bir şekilde, bilinmeyenden haber almak, gizli olanı ortaya çıkarmak olduğu için çağlar boyunca medyumlar ilgi odağı olmuştur.

Ülkemizde ise medyum deyince ilk önce akla gelen Fala bakan, güya Kur’andan Yıldızname yorumu yapan, (Ki böyle bir şey yok Kur’an fal aracı değildir.) Ebcet, Remil yada benzeri usuller kullanarak, Muska tansizm eden, Vefk yapan kişidir.

Peki Fala bakana falcı denir. Remil bakana Remmal, Ebcet kullanarak Vefk yapana Havas alimi denir. Bu durumda medyum nasıl oluyor diye sormalısınız. Aslında her birinin için de bir parça Medyumluk hassası kullanmak vardır.

Açıklayalım.

Falcı, Çeşitli araç ve vasıtaları kullanarak yorumlar yapar. El Falı, Kahve Falı, İskambil Falı, Tarot Falı, vb. Burda bilinmeyenin yada öğrenilmek istenen durumun şekillere ve işaretlere yansıması için niyet edilir. Aslında her sorunun cevabı anda gizlidir. Önemli olan onu aşikare etmektir. Bir medyumluk hassası olmadan salt şekilderden bir şeyler söylemek atmasyon olur.

Remmal, sözlüklerde kum falı bakan kimse olarak geçer. Burdada bir niyet etme hali vardır. Remmal bakım hali için gerekli ritüeli yapar. Sonrasında yorumlara geçilir. Ama yine bir medyumluk hassası gereklidir.

Havas yada Havass, kelime manası itibarı ile, marifet ve yaşayışça üstün olan, üst tabaka insana denir. Yani hem iman ve ihlaslı kul olacaksınız. Hemde bilgi düzeyi oalrak diğer insanlar arasında üstün olacaksınız.

Peki havas aliminde hangi özellikler olmalıdır. Neler yapar?
Öncelikle İnsan fıtratını iyi bilmeli, nefsani arzularını öldürmeli, islam başta olmak üzere tüm inanç sistemlerini bilmeli, Materyal Felsefeyide Metafizik düşünceyide kavramalıdır.

Bilginin ve ilmin sonu yoktur elbette…

Kendine faydası olamayanın başkalarına faydası olacağını düşünmek yanlış olur. Hani denir ya kelin ilacı olsa başına çalar. Havas Alimi kişiliği yerine oturmuş yaşamını düzene sokmuş olmalıki başkalarının yaşamlarınının düzene girmesi için yardımcı olsun.

Havas alimi Astroloji (Yıldız İlmi) bilmek zorundadır. Kur’an okumasını yazmasını bilmek zorundadır. İnsan fıtratını ve yaşamın anlamını bilmek zorundadır. Aslında en önemlisi kendini bilmek zorundadır.

Hararet sacda değil nardadır.
Keramet hırkada tacda değildir.
Her ne ararsan kendinde ara.
Mekkede Kudüste şamda değildir.
Hacı Bektaş-ı Veli

İnsanoğlu üstün meziyetleri olan bir varlıktır. Yaratılmışları en iyisidir. medyumluk hassası herkeste vardır. Ancak herkeste açığa çıkmamıştır.

Havas Alimi, Kişinin sorunlarını dinler, kullandığı bir bakım usulü ile bu soruna neyin sebep olduğunu açığa çıkarır ve çözüm için bir çalışmada bulunur.

Havas Alimi, (Medyum Hoca) Kur’an Alfabesini ve Ebcet kullanarak, Bazı Ayet ve Esmaları konuya uygun olarak düzenler, kişinin sorununa çözüm olacak Vefk hazırlar. Bununda bir ritüeli vardır. Yine kişinin sorunu ve isteğine göre yıldızların konum ve durumuna göre eylem içine geçer. Her işin belli zaman ve saatleri vardır.

Sözün özü, Medyumluk ciddi bir iştir. Herkesin yapacağı bir şey değildir. Herkes bu yükü kaldıramaz ve bu ilme sahip olamaz. Piyasada Medyum olarak geçinen bir sürü insan var. Bir çoğu şarlatandır. Sahtekar ve dolandırıcıdır. Allah (CC) islah etsin…

GÜNLÜK BURÇ

Günlük Burç

SİTEMİZİ PAYLAŞIN

AJANDA

«  şubat 2024  »
pazarpztsalçarpreşcumaçmrt
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829

GİRİŞ ARŞİVİ

OYLAMA

BÜYÜYE İNANIR MISINIZ?
Total of answers: 235

İSTATİSTİK


toplam kişi: 1
ziyaretçiler: 1
üyeler: 0