MEDYUM MEHMET HOCA

çarşamba, 2024-02-21, 1:34 PM

Welcome Guest | RSS | Main | RÜYA YORUMLAMA | Registration | Login

Rüya Tabirleri

RÜYA NASIL YORUMLANIR  Ruya_YorumlariRüya nasıl yorumlanır ?
 İnsanoğlu kendi varlığının bilincine erdiği andan bu yana rüya gördüğüne göre, yaratıldığı günden beri de rüya yorumu için kafa yormakladır. Çünkü insanoğlu rüyada gördüklerinin, boş ve anlamsı/ şeyler olmayıp gizli anlamlar taşıdığına ve önemli nedenleri olduğuna inanır.
 Rüyaların günümüzdeki biçimiyle ele alınıp yorumlanması, diğer alanlarda olduğu gibi çok uzun süreçlerden geçmiştir.
 Eldeki bilgiler ilk insanların nasıl rüyalar gördüğü ve nasıl yorumladığı konusunda bizi aydınlatmaya yetmiyor. Belirtene bildiği kadarıyla ilkel toplum insanları, rüyalarında atalarının, ölülerinin ya da doğaüstü varlıkların kendilerini gösterdiklerine inanırlar ve bu yolla da ruhlar alemi ile ilişkiler kurarlarmış.
 Eski Mısır'da, İbraniler'de rüyaların geleceğin habercisi olduğuna ve bu nedenle sihirli bir güç gibi görerek, rüyaları yorumlamayı bir bilim dalı haline getirerek geliştirmişlerdir.
 Avrupalıların rüya yorumlarına yönelmeleri ise, oldukça eski tarihlere dayanır..
 Büyük İskender'in seterlere çıkarken yanında rüya yorumcuları bulundurduğu ve zaman zaman rüyalarını bunlara yorumlatarak ona göre davrandığı söylenmektedir.
 
 Ruyalarin_YararlariRüyaların yararları nedir ?
 İnsanoğlunu ilgilendiren her şeyin bir nedeni vardır. Hangi konuda olursa olsun bu nedenler en ince ayrıntılarına kadar
 araştırılır ve incelenir.
 
 Özellikle insanı, ruhen ve bedenen ilgilendiren bir konunun hikmet ve yararlarının da olduğu bir gerçektir. Rüyanın yararlan genel olarak aşağıda sıralandığı gibidir.
 
 a)
 Günlük yaşamda insanoğlunun tüm duygulan çeşitli faktörlerden etkilendiği gibi çevresi bu konuda daha baskın çıkar.
 Evet insanoğlu çevresinden çok etkilenir. Bu etkilenmeden de en çok payı ruh alır. İşte, rüya bu etkilenmeyi en aza düşürür. Peki bu nasıl gerçekleşir? Ruhun olayları yaşayışı normal yaşamda başka, rüyada ise daha başkadır.
 Örneğin;
 izlediğimiz bir filmdeki macerayı kendimiz yaşarsak, belki bilinç altına ittiğimiz kimi isteklerimiz gerçekleştiği için deşarj oluruz ama bu arada da çok yoruluruz. Oysa aynı macerayı sinemada izlediğimizde, yorulmadan çok az bir enerji harcayarak isteklerimizi deşarj ederiz.
 Ruhun beden uyanıkken tanık olduğu bu olayları yaşama olanağı yoktur. Bun hem zaman yetmez, hem de ağır gelir.
 İşte, rüya bu tıkanıklığın aşılmasını sağlar. Ağır gelenler geçiştirilir, eksikler de yerli yerine konularak tamamlanır.
 
 b)
 İnsan bedeni, uyanıkken gerçekleştiremediği bir çok şeyi rüyada gerçekleştirerek ihtiyaçlarını giderir. Tutkuları, hevesleri, düşünceleri ve bitmek bilmeyen hırslan olan insan, bu tür şeylerin hayallerini kurarak kendini tatmin eder. Bazı bedensel ihtiyaçlarını da rüyada görür ve giderir. Bunu hepimiz hemen hemen yaşamışızdır; aç insan yemek, susuz insan ise su görür. Bu tür rüyalara karışık rüyalar da denir ve gerçek anlamdaki rüyalarla hiç bir ilgisi yoktur.
 
 c)
 Günlük yaşamda karşılaştığımız olaylardan çok etkilenen sinir sistemi, rüyalar yoluyla boşalır ve dengelenir.
 d) Kendisini uyarıcı anlamda gerçeğe yakın rüya gören bir kimse şunu bilmelidir ki, yaşam tarzında günahkâr tavırları ve başına gelebilecek olaylara gebe yaşantısından tövbe, dua ve ibadet ederek sıyrılabilir. Buradan şunu anlayabiliriz ki görmüş olduğumuz kötü rüyalar bize bir ihtar olabilir. Artık, daha dengeli ve ihtiyatlı davranmamız gerekir.
 
 e)
 Güzelliklere ve yükselmeye uygun ruhu olan insanlar, madde aleminde göremeyecekleri şeyleri, manevi aleminin bir parçası olan rüya da görürler. Madde dünyası, bazı manevi şeylerin yaşanmasına büyük engeldir. Bu nedenle gerçeğe ve güzelliğe tutkun olan insanlar, düşledikleri bir çok şeyi rüyalarında görebilirler.. İşte bu, kalbi temiz insanlara ruhlarının armağanıdır.
 
 Daha önce bir kısım rüyalar kimi rahatsızlıkların habercisidir demiştik. Böyle rüyalar gördüğümüzde bunun bir ihtar olduğunu düşünerek, dikkatli davranmamızı, tedbir almamızı ve kimi hastalıklardan korunmamızı sağlar. Kimi rüyalar ise tedavisini tam olarak yapamadığımız eski hastalıklarımızın tedavisine imkan sağlar.
 
 Rüya yorumlarında nelere dikkat edilmelidir?
 Üstte de söylediğimiz gibi kötü rüyaları başkalarına anlatıp yorumlatmak, hayra değildir. Sizi sevmeyenlere ve garezi bulunanlara hayırda olsa Rüyalarınızı yorumlatmayın.
 Aynı rüya farklı zaman ve mekânlarda görülürse, bunun yorumu da faildi olur. Bazen aynı rüyayı değişik insanlarda görebilir ancak, her insanın ruhu ve manevi dünyayı anlayışı, yaşamı farklıdır. Bundan dolayı da yorumu da özünden bir şey kaybetmese bile yorumu ve yansıması farklı olur.
 Başkaları ile ilgili rüyalarda görebiliriz şöyle ki; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir. Bu durumda böylesine rüyaları güven vermeyen insanlara anlatmamakta fayda vardır. Yakınımıza anlatırsak bunu hayra yorarak anlatmak, doğru olandır. Tabi ki başkalarının da bizi ilgilendiren rüyalar gördüğünü unutmamalıyız.
 Rüyalarımızı ehil olmayan insanlara anlatmanın yarardan çok zararı olduğunu akıldan çıkartmamak gerekir. Ehil kişilere anlatılan rüya yorumlanması bazen günler ve aylar alabilir.

 

 

MEDYUM MEHMET ALİ HOCAYA ULAŞMAK İÇİN MSN DESTEK LİNKİNİ TIKLAMANIZ YETERLİ

MAİL:medyummali@hotmail.com

tel:05326090710-05054056367-05414056367

 

GÜNLÜK BURÇ

Günlük Burç

SİTEMİZİ PAYLAŞIN

AJANDA

«  şubat 2024  »
pazarpztsalçarpreşcumaçmrt
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829

GİRİŞ ARŞİVİ

OYLAMA

BÜYÜYE İNANIR MISINIZ?
Total of answers: 235

İSTATİSTİK


toplam kişi: 1
ziyaretçiler: 1
üyeler: 0